Stavební spoření patří mezi oblíbené produkty. Lze je využít nejen jako zdroj financí pro koupi nemovitosti nebo třeba její rekonstrukci, ale tradičně jej klienti rádi využívají také jako spořicí produkt.

stavební spoření

Spoření se "stavebkem" výhodněji než dříve...

Ještě v nedávné době nebylo možné sjednat smlouvu stavebního spoření s vyšší úrokovou sazbou než 1 % ročně. Pro zatraktivnění produktu proto většina stavebních spořitelen alespoň zrušila poplatek za sjednání. Ovšem doba nízkých úrokových sazeb pominula a proto i stavební spoření je možné sjednat s vyšší úrokovou sazbou než tomu bylo v posledních letech. A u většiny stavebních spořitelen navíc stále bez poplatku.

Jaké jsou možnosti nových smluv stavebního spoření?

Jsou stavební spořitelny, které ponechaly tarifní varianty ve stejném stavu tedy i se stejným úročením, ale mění bonusové akce, které úroky vkladů činí atraktivními, a to až ke 3 % p. a.

Jiné stavební spořitelny garantují již při sjednání smlouvy stavebního spoření garantovaný úrok 2,5 % p. a. na předpokládané trvání smlouvy 6 let tedy tzv. vázací dobu pro získání nároku na státní podporu. Státní podpora činí produkt stavebního spoření ještě zajímavějším. Díky ní lze dosáhnout roční míry zhodnocení vkladů až k 6 %. V případě akcí na vyplacení jednorázové prémie či bonusu pohybující se ve výši 2 000 až 2 500 Kč se dá dosáhnout i vyššího zhodnocení.

V současnosti jsou nabídky na uzavření nových smluv stavebního spoření skutečně lákavé, proto se s důvěrou obraťte na naše makléře, kteří Vás aktuálními nabídkami stavebních spořitelen provedou a rádi Vám pomohou vybrat produkt právě pro Vás.